IWC - IW3891-05
IW3891-05 Pilot's Watch Chronograph Top Gun Lake Tahoe
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.50 mm |
| Case Lug Width: | 21.00 mm |
| Water Resistance: | 60.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The IWC Pilot's Watch Chronograph Top Gun IW3891-05 was introduced in 2022. It features a white ceramic case with a titanium case back, which houses IWC's in-house caliber 69380.