Apple - MLC62LL
MLC62LL Watch Sport Rose Gold 42mm
| Brand: | Apple |
|---|---|
| Family: | Watch Sport |
| Reference: | MLC62LL (aka: MLC62LL) |
| Name: | MLC62LL Watch Sport Rose Gold 42mm |
| Produced: | 2015 |
| Limited: | No |
| Case Glass: | Ion-X |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Rectangular |
| Case Diameter: | 35.90 mm |
| Water Resistance: | 1.00 m |
Description
The ref. MLC62LL Apple Watch Sport features a case with rose-gold coloured anodizing. It is fitted with a 'stone' sport band.