Audemars Piguet - 26354BC.ZZ.D204CR.01
26354BC.ZZ.D204CR.01 Millenary Tourbillon White Gold / Diamond
| Brand: | Audemars Piguet |
|---|---|
| Family: | Millenary |
| Reference: | 26354BC.ZZ.D204CR.01 (aka: 26354BCZZD204CR01) |
| Name: | 26354BC.ZZ.D204CR.01 Millenary Tourbillon White Gold / Diamond |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Oval |
| Case Diameter: | 39.50 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 20.00 m |
| Dial Color: | Paved |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
Hand-wound watch 18-carat white gold case, entirely set with diamonds, glareproofed sapphire crystal and caseback, crown set with a rose-cut diamond, water-resistant to 20 m. Reference 26354BC.ZZ.D204CR.01 has a diamond dial and is fitted a white alligator strap