Audemars Piguet - 77226BC.ZZ.A007SU.01
77226BC.ZZ.A007SU.01 Millenary Précieuse White Gold / Silver
| Brand: | Audemars Piguet |
|---|---|
| Family: | Millenary |
| Reference: | 77226BC.ZZ.A007SU.01 (aka: 77226BCZZA007SU01) |
| Name: | 77226BC.ZZ.A007SU.01 Millenary Précieuse White Gold / Silver |
| Produced: | 2009 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Oval |
| Case Diameter: | 28.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 20.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Alpha |
Description
The Audemars Piguet Millenary Précieuse ref. 77226BC.ZZ.A007SU.01 has an oval, White Gold case that holds the hand-wound caliber AP 2046. The dial is Silver.