Audemars Piguet - 26660ST.OO.1356ST.02
26660ST.OO.1356ST.02 Royal Oak Extra Thin Selfwinding Flying Tourbillon RD#3 37mm
| Brand: | Audemars Piguet |
|---|---|
| Family: | Royal Oak |
| Reference: | 26660ST.OO.1356ST.02 (aka: 26660STOO1356ST02) |
| Name: | 26660ST.OO.1356ST.02 Royal Oak Extra Thin Selfwinding Flying Tourbillon RD#3 37mm |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 37.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Purple |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
175 992 €
Maximum price
219 642 €
Absolute change
0 €
Opening price
175 992 €
Closing price
175 992 €
Relative change
0,00 %
Description
The Audemars Piguet Royal Oak Extra Thin Selfwinding Flying Tourbillon 26660ST.OO.1356ST.02 was introduced in 2022, replacing the near-identical version that was part of the 50th Anniversary celebrations. This Royal Oak has a case of 37mm and a plum dial. This watch is powered by an extra-thin movement with flying tourbillon (caliber AP 2968).