Audemars Piguet - 77350CE.OO.1266CE.02.A
77350CE.OO.1266CE.02.A Royal Oak Selfwinding 34 Ceramic / Carolina Bucci
| Brand: | Audemars Piguet |
|---|---|
| Family: | Royal Oak |
| Reference: | 77350CE.OO.1266CE.02.A (aka: 77350CEOO1266CE02A) |
| Name: | 77350CE.OO.1266CE.02.A Royal Oak Selfwinding 34 Ceramic / Carolina Bucci |
| Produced: | 2022 |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | Yes, 300 units |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Other |
| Case Diameter: | 34.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Baton |
Minimum price
72 794 €
Maximum price
90 618 €
Absolute change
0 €
Opening price
72 813 €
Closing price
72 813 €
Relative change
0,00 %
Description
The Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding 34 was introduced in 2020. It features a ceramic case of 34mm, housing the self-winding caliber AP 5800, which can be admired through the titanium see-through back. Dressed up as reference the 2022 77350CE.OO.1266CE.02.A, a limited edition of 300 pieces, this Royal Oak has a ceramic case and a multi-colored mirror effect dial designed by Carolina Bucci.