Bastian Antoni - BA01.ROSE/BROWN.8719326505862
BA01.ROSE/BROWN.8719326505862 Turbulent - Rose / Brown
| Brand: | Bastian Antoni |
|---|---|
| Family: | Turbulent |
| Reference: | BA01.ROSE/BROWN.8719326505862 (aka: BA01ROSE/BROWN8719326505862) |
| Name: | BA01.ROSE/BROWN.8719326505862 Turbulent - Rose / Brown |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Rectangular |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Bastian Antoni Turbulent BA01.ROSE/BROWN.8719326505862 has a rose gold-plated stainless steel case of 45mm paired with a brown dial. This watch is powered by the self-winding Sellita SW200-1.