Bastian Antoni - BA01.STEEL/BROWN.8719326505893
BA01.STEEL/BROWN.8719326505893 Turbulent - Steel / Brown
| Brand: | Bastian Antoni |
|---|---|
| Family: | Turbulent |
| Reference: | BA01.STEEL/BROWN.8719326505893 (aka: BA01STEEL/BROWN8719326505893) |
| Name: | BA01.STEEL/BROWN.8719326505893 Turbulent - Steel / Brown |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Rectangular |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Brown |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Proprietary |
Description
The Bastian Antoni Turbulent BA01.STEEL/BROWN.8719326505893 has a stainless steel case of 45mm paired with a brown dial. This watch is powered by the self-winding Sellita SW200-1.