Bell & Ross - BR0392-BLC-ST
BR0392-BLC-ST BR 03 92 Steel
| Brand: | Bell & Ross |
|---|---|
| Family: | Instruments |
| Reference: | BR0392-BLC-ST (aka: BR0392-BLC-ST) |
| Name: | BR0392-BLC-ST BR 03 92 Steel |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
Minimum price
2 008 €
Maximum price
2 741 €
Absolute change
0 €
Opening price
2 238 €
Closing price
2 238 €
Relative change
0,00 %
Description
The Bell & Ross BR0392-BLC-ST is an updated version of the classic BR03-92, featuring a gently updated dial design and case construction.