Bell & Ross - BR0392-SC/SCA
BR0392-SC/SCA BR 03-92 Aéro GT
| Brand: | Bell & Ross |
|---|---|
| Family: | Instruments |
| Reference: | BR0392-SC/SCA (aka: BR0392-SC/SCA) |
| Name: | BR0392-SC/SCA BR 03-92 Aéro GT |
| Produced: | 2016 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Bell & Ross BR 03-92 Aéro GT was introduced in 2016. It features a semi-skeletonized movement that can be admired from both the front as well as the back.