Bell & Ross - BR0394-SC-ORA/SCA
BR0394-SC-ORA/SCA BR 03-94 Aéro GT Chronograph Orange
| Brand: | Bell & Ross |
|---|---|
| Family: | Instruments |
| Reference: | BR0394-SC-ORA/SCA (aka: BR0394-SC-ORA/SCA) |
| Name: | BR0394-SC-ORA/SCA BR 03-94 Aéro GT Chronograph Orange |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 500 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Square |
| Case Diameter: | 42.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Skeleton |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Bell & Ross BR 03-94 Aéro GT is a limited edition of 500 pieces introduced in 2017. It features a semi-skeletonized movement with orange details. that can be admired from both the front as well as the back.