Blancpain - 5015-12B40-98
5015-12B40-98 Fifty Fathoms Titanium / Blue / Bracelet
| Brand: | Blancpain |
|---|---|
| Family: | Fifty Fathoms |
| Reference: | 5015-12B40-98 (aka: 5015-12B40-98) |
| Name: | 5015-12B40-98 Fifty Fathoms Titanium / Blue / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Blancpain Fifty Fathoms 5015-12B40-98 has a titanium case of 45.00mm, and a Blue dial. This watch is powered by caliber 1315.