Blancpain - 5015-3603C-63B
5015-3603C-63B Fifty Fathoms Automatique Red Gold / Blue / Calf
| Brand: | Blancpain |
|---|---|
| Family: | Fifty Fathoms |
| Reference: | 5015-3603C-63B (aka: 5015-3603C-63B) |
| Name: | 5015-3603C-63B Fifty Fathoms Automatique Red Gold / Blue / Calf |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Mixed |
| Dial Hands: | Sword |
Minimum price
21 328 €
Maximum price
32 685 €
Absolute change
0 €
Opening price
26 840 €
Closing price
26 840 €
Relative change
0,00 %
Description
The Blancpain Fifty Fathoms 5015-3603C-63B was introduced in 2019. This watch features a satin-brushed red gold case paired with a blue ceramic dial.