Blancpain - 5054-1210-NAGA
5054-1210-NAGA Fifty Fathoms Bathygraphe Quantième Complet Titanium / Grey / NATO
| Brand: | Blancpain |
|---|---|
| Family: | Fifty Fathoms |
| Reference: | 5054-1210-NAGA (aka: 5054-1210-NAGA) |
| Name: | 5054-1210-NAGA Fifty Fathoms Bathygraphe Quantième Complet Titanium / Grey / NATO |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 23.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Baton |
Description
The Blancpain Fifty Fathoms reference 5054-1210-NAGA has a titanium case with ceramic bezel insert. The dial is Grey. This watch is powered by caliber 6654.P.4, a self-winding movement with full calendar and moon phase indicator.