Blancpain - 3662-1954-55B
3662-1954-55B Ladybird Colors Phases de Lune White Gold - Diamond / MOP
| Brand: | Blancpain |
|---|---|
| Family: | Ladybird |
| Reference: | 3662-1954-55B (aka: 3662-1954-55B) |
| Name: | 3662-1954-55B Ladybird Colors Phases de Lune White Gold - Diamond / MOP |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | White Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 34.90 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Roman Numerals |
| Dial Hands: | Feuille |
Description
The Blancpain Ladybird 3662-1954-55B debuted in 2023. This watch has a White Gold case with diamond-set bezel, and a White mother-of-pearl dial.