Blancpain - 2685F-1127-53B
2685F-1127-53B Léman Chronographe Flyback Quantième Perpétuel Stainless Steel / White / Alligator
| Brand: | Blancpain |
|---|---|
| Family: | Léman |
| Reference: | 2685F-1127-53B (aka: 2685F-1127-53B) |
| Name: | 2685F-1127-53B Léman Chronographe Flyback Quantième Perpétuel Stainless Steel / White / Alligator |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 80.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Losange |
Description
The Blancpain Léman Réveil GMT features a self-winding movement with both a perpetual calendar and a flyback chronograph. Reference 2685F-1127-53B features a stainless steel case and a white dial. It is fitted with an alligator strap.