Breitling - E79363101B7E1
E79363101B7E1 Aerospace Evo Titanium / MQ-9A Reaper
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Aerospace |
| Reference: | E79363101B7E1 (aka: E79363101B7E1) |
| Name: | E79363101B7E1 Aerospace Evo Titanium / MQ-9A Reaper |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Brietling Aerospace E79363101B7E1 of 2024 has a Titanium case and a Black dial with a MQ-9A Reaperi logo at 3:00.