Breitling - A13375101B1A1
A13375101B1A1 Avenger Chronograph 48 Stainless Steel / Black / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Avenger |
| Reference: | A13375101B1A1 (aka: A13375101B1A1) |
| Name: | A13375101B1A1 Avenger Chronograph 48 Stainless Steel / Black / Bracelet |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 48.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
2 858 €
Maximum price
4 934 €
Absolute change
0 €
Opening price
3 733 €
Closing price
3 733 €
Relative change
0,00 %
Description
Introduced in 2019, the Breitling Avenger Chronograph 48 reference A13375101B1A1 has a stainless steel case of 48mm and a black dial. It is fitted with a stainless steel bracelet.