Breitling - A173184A1B1A1
A173184A1B1A1 Avenger Automatic 43 Stainless Steel / Japan Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Avenger |
| Reference: | A173184A1B1A1 (aka: A173184A1B1A1) |
| Name: | A173184A1B1A1 Avenger Automatic 43 Stainless Steel / Japan Edition |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 300.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Avenger Automatic 43 A173184A1B1A1 is a special edition for Japan. This Avenger has a stainless steel case and a black mother-of-pearl dial.