Breitling - A17319101I2X1
A17319101I2X1 Avenger Automatic 45 Seawolf Stainless Steel / Yellow / eComm Exclusive
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Avenger |
| Reference: | A17319101I2X1 (aka: A17319101I2X1) |
| Name: | A17319101I2X1 Avenger Automatic 45 Seawolf Stainless Steel / Yellow / eComm Exclusive |
| Produced: | 2021 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 3000.00 m |
| Dial Color: | Yellow |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Avenger Seawolf reference A17319101I2X1 has a bright Yellow dial with oversized Arabic numerals. This watch is exclusively available through the brands eCommerce website.