Breitling - V133751A1L1X1
V133751A1L1X1 Avenger Chronograph 48 Night Mission / Green / Military / Pin
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Avenger |
| Reference: | V133751A1L1X1 (aka: V133751A1L1X1) |
| Name: | V133751A1L1X1 Avenger Chronograph 48 Night Mission / Green / Military / Pin |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 48.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
Introduced in 2022, the Breitling Avenger Chronograph 48 reference V133751A1L1X1 has a DLC-coated titanium case of 48mm and a Green dial.