Breitling - AB04453A1B1A1
AB04453A1B1A1 Super AVI B04 Chronograph GMT 46 P-51 Mustang / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | AVI |
| Reference: | AB04453A1B1A1 (aka: AB04453A1B1A1) |
| Name: | AB04453A1B1A1 Super AVI B04 Chronograph GMT 46 P-51 Mustang / Bracelet |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 12 Hour |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
https://www.breitling.com/media/image/2/gallery_square_1080/asset-version-6bf551304f/ab04451a1c1a1-super-avi-b04-chronograph-gmt-46-tribute-to-vought-f4u-corsair-soldier.webp