Breitling - SB04451A1B1X1
SB04451A1B1X1 Super AVI B04 Chronograph GMT 46 Mosquito Night Figher
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | AVI |
| Reference: | SB04451A1B1X1 (aka: SB04451A1B1X1) |
| Name: | SB04451A1B1X1 Super AVI B04 Chronograph GMT 46 Mosquito Night Figher |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 12 Hour |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Syringe |
Minimum price
8 156 €
Maximum price
11 453 €
Absolute change
0 €
Opening price
8 550 €
Closing price
8 550 €
Relative change
0,00 %
Description
The Breitling Super AVI B04 Chronograph GMT reference SB04451A1B1X1 was introduced in 2023. A contemporary take on the classic 1953 reference 765 AVI, this watch features a black ceramic case of 46.00mm with a ceramic bezel, which houses the self-winding caliber Caliber B04. The dial is Black.