Breitling - A133627X/BE63/980A
A133627X/BE63/980A Breitling for Bentley GT Stainless Steel / Black MOP / Japan Special Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Breitling for Bentley |
| Reference: | A133627X/BE63/980A (aka: A133627X/BE63/980A) |
| Name: | A133627X/BE63/980A Breitling for Bentley GT Stainless Steel / Black MOP / Japan Special Edition |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.80 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Bentley GT reference A133627X/BE63/980A is a special edition created for the Japanese market. It features a stainless steel case and a black / Blue mother-of-pearl dial.