Breitling - A133628X/A786/980A
A133628X/A786/980A Breitling for Bentley GT Stainless Steel / White / Japan Special Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Breitling for Bentley |
| Reference: | A133628X/A786/980A (aka: A133628X/A786/980A) |
| Name: | A133628X/A786/980A Breitling for Bentley GT Stainless Steel / White / Japan Special Edition |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.80 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Bentley GT reference A133628X/A786/980A is a special edition created for the Japanese market. It features a stainless steel case and a White dial.