Breitling - XB0613C1/C984/166S/X20D.4.C
XB0613C1/C984/166S/X20D.4.C Breitling for Bentley GT Dark Sapphire Breitlight
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Breitling for Bentley |
| Reference: | XB0613C1/C984/166S/X20D.4.C (aka: XB0613C1/C984/166S/X20D4C) |
| Name: | XB0613C1/C984/166S/X20D.4.C Breitling for Bentley GT Dark Sapphire Breitlight |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | Yes, 500 units |
| Case Glass: | Sapphire |
|---|---|
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.80 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling for Bently GT Dark Sapphire reference XB0613C1/C984/166S/X20D.4.C is a limited edition of 500 pieces.