Breitling - A1331053/BD92/385A
A1331053/BD92/385A Chronomat 38 SleekT Stainless Steel / Diamond / Black / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Chronomat 38 |
| Reference: | A1331053/BD92/385A (aka: A1331053/BD92/385A) |
| Name: | A1331053/BD92/385A Chronomat 38 SleekT Stainless Steel / Diamond / Black / Bracelet |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Chronomat 38 SleekT ref. A1331053/BD92/385A has a stainless steel case with diamond-set bezel and a Black dial. It comes on a stainless steel bracelet