Breitling - A32398101B1A1
A32398101B1A1 Chronomat 40 GMT Stainless Steel / Black / Rouleaux
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Chronomat 40 GMT |
| Reference: | A32398101B1A1 (aka: A32398101B1A1) |
| Name: | A32398101B1A1 Chronomat 40 GMT Stainless Steel / Black / Rouleaux |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Fixed, 0-60 |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 40.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Minimum price
3 314 €
Maximum price
4 737 €
Absolute change
0 €
Opening price
4 170 €
Closing price
4 170 €
Relative change
0,00 %
Description
The Breitling Chronomat 40 GMT was introduced in 2022. This Chronomast has a case of 40.00, housing a self-winding movement with GMT function (caliber Caliber 32). For reference A32398101B1A1, the dial is Black.