Breitling - AB011012/C788/105X/A20BA.1
AB011012/C788/105X/A20BA.1 Chronomat 44 Stainless Steel / Blue / Calf / Pin
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Chronomat B01 44 |
| Reference: | AB011012/C788/105X/A20BA.1 (aka: AB011012/C788/105X/A20BA1) |
| Name: | AB011012/C788/105X/A20BA.1 Chronomat 44 Stainless Steel / Blue / Calf / Pin |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 500.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Brietling Chronomat 44 ref. AB011012/C788/105X/A20BA.1 has a stainless steel case and a blue dial with silver sub dials.