Breitling - CB0110121C1P1
CB0110121C1P1 Chronomat 44 Stainless Steel / Rose Gold / Metallica Blue / Croco / Pin
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Chronomat B01 44 |
| Reference: | CB0110121C1P1 (aka: CB0110121C1P1) |
| Name: | CB0110121C1P1 Chronomat 44 Stainless Steel / Rose Gold / Metallica Blue / Croco / Pin |
| Produced: | 2009 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Rotating, 0-60 (Dive) |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 500.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Chronomat ref. CB0110121C1P1 has a stainless steel case with rose gold bezel, crown and pushers. The dial is 'Metallica' blue.