Breitling - V76325AX/L527/286S/V20DSA.4
V76325AX/L527/286S/V20DSA.4 Emergency II Night Mission Diamondworks / Green Mother-of-Pearl / Rubber / Folding
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Emergency |
| Reference: | V76325AX/L527/286S/V20DSA.4 (aka: V76325AX/L527/286S/V20DSA4) |
| Name: | V76325AX/L527/286S/V20DSA.4 Emergency II Night Mission Diamondworks / Green Mother-of-Pearl / Rubber / Folding |
| Produced: | 2017 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Titanium |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 51.00 mm |
| Case Lug Width: | 26.00 mm |
| Water Resistance: | 50.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Emergency II Night Mission reference V76325AX.L527.286S was introduced in 2017. It features a black coated titanium case set with black diamonds.