Breitling - X823101G1C1S1
X823101G1C1S1 Endurance Pro eComm Exclusive
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Endurance Pro |
| Reference: | X823101G1C1S1 (aka: X823101G1C1S1) |
| Name: | X823101G1C1S1 Endurance Pro eComm Exclusive |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 600 units |
| Case Bezel: | Compass |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Breitling Endurance Pro X823101G1C1S1 is a limited edition of 600 pieces exclusively available through the brand's own e-commerce channel. This Endurance Pro has a blue dial with gradient finish.