Breitling - X823105C1M1S1
X823105C1M1S1 Endurance Pro Ironman 70.3 World Championship 2023
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Endurance Pro |
| Reference: | X823105C1M1S1 (aka: X823105C1M1S1) |
| Name: | X823105C1M1S1 Endurance Pro Ironman 70.3 World Championship 2023 |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 200 units |
| Case Bezel: | Compass |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 44.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 100.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Gradient |
| Dial Indexes: | Arabic Numerals |
| Dial Hands: | Sword |
Description
The Breitling Endurance Pro Ironman 70.3 World Championship X823105C1M1S1 is new for 2023. This Endurance Pro is a limited edition of 250 pieces created in collaboration with the Ironman franchise.