Breitling - A17327381B1P1
A17327381B1P1 Navitimer Automatic 36 Stainless Steel / Grey / Croco / Folding
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | A17327381B1P1 (aka: A17327381B1P1) |
| Name: | A17327381B1P1 Navitimer Automatic 36 Stainless Steel / Grey / Croco / Folding |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 36.00 mm |
| Case Lug Width: | 18.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer Automatic 36 A17327381B1P1 debuted in 2023. This Navitimer has a Stainless Steel case of 36.00mm, which houses the self-winding caliber Caliber 17 ND. The dial is Grey.