Breitling - A17329371L1P1
A17329371L1P1 Navitimer Automatic 41 Automatic Stainless Steel / Green
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | A17329371L1P1 (aka: A17329371L1P1) |
| Name: | A17329371L1P1 Navitimer Automatic 41 Automatic Stainless Steel / Green |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer Automatic 41 A17329371L1P1 was introduced in 2024.. The case measures 41mm across, housing the self-winding caliber B17. The dial is Green.