Breitling - A24322121B2P1
A24322121B2P1 Navitimer 1 Chronograph GMT Stainless Steel / Black / Croco / Pin
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | A24322121B2P1 (aka: A24322121B2P1) |
| Name: | A24322121B2P1 Navitimer 1 Chronograph GMT Stainless Steel / Black / Croco / Pin |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The 2019 Breitling Navitimer 1 Chronograph GMT brings the earlier Navitimer World up to speed with the rest of the Navitimer collection - most notably with the redesigned dial. Ref. A24322121B2P1 has a black dial and croco strap with pin buckle.