Breitling - A24322121C1A1
A24322121C1A1 Navitimer World Stainless Steel / Blue / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | A24322121C1A1 (aka: A24322121C1A1) |
| Name: | A24322121C1A1 Navitimer World Stainless Steel / Blue / Bracelet |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Navitimer World A24322121C1A1 has a stainless steel case and a blue dial. It is fitted with the 453 (not 443) bracelet.