Breitling - A32310251B1P1
A32310251B1P1 Navitimer GMT 41 Automatic Stainless Steel / Black
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | A32310251B1P1 (aka: A32310251B1P1) |
| Name: | A32310251B1P1 Navitimer GMT 41 Automatic Stainless Steel / Black |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer GMT A32310251B1P1 debuted in 2024. This Navitimer has a Stainless Steel case of 41.00mm, and a Black dial. This watch is powered by Caliber 32, a self-winding movement with additional 24-hour hand and date function.