Breitling - AB012012/G826/447A
AB012012/G826/447A Navitimer 1 B01 Chronograph 43 Stainless Steel / Silver Grey / Japan Special Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | AB012012/G826/447A (aka: AB012012/G826/447A) |
| Name: | AB012012/G826/447A Navitimer 1 B01 Chronograph 43 Stainless Steel / Silver Grey / Japan Special Edition |
| Produced: | 2020 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Brietling Navitimer 01 ref. A022G26.NP is a special edition created for the Japanese market.It features a silver dial with grey sub dials and a white gold applied Breitling logo.