Breitling - AB0121A11B1A1
AB0121A11B1A1 Navitimer 1 B01 Chronograph 43 Stainless Steel / Black / Japan Special Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | AB0121A11B1A1 (aka: AB0121A11B1A1) |
| Name: | AB0121A11B1A1 Navitimer 1 B01 Chronograph 43 Stainless Steel / Black / Japan Special Edition |
| Produced: | 2019 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer 01 ref. AB0121A11B1A1 is a special edition created for the Japanese market. It features gold hands and markers.