Breitling - AB0139631C1P1
AB0139631C1P1 Navitimer B01 Chronograph 41 Stainless Steel - Diamond / Blue / Alligator
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | AB0139631C1P1 (aka: AB0139631C1P1) |
| Name: | AB0139631C1P1 Navitimer B01 Chronograph 41 Stainless Steel - Diamond / Blue / Alligator |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Blue |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer AB0139631C1P1 debuted in 2022. This watch has a diamond-set Stainless Steel case and a Blue dial.