Breitling - AB031021/BF77/761P/A20D.1
AB031021/BF77/761P/A20D.1 Navitimer Rattrapante Stainless Steel / Black / Croco / Folding
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | AB031021/BF77/761P/A20D.1 (aka: AB031021/BF77/761P/A20D1) |
| Name: | AB031021/BF77/761P/A20D.1 Navitimer Rattrapante Stainless Steel / Black / Croco / Folding |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Black |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Navitimer Rattrapante AB031021/BF77 has a stainless steel case paired with a black dial. It is powered by the self-winding caliber B03 with split-seconds chronograph.