Breitling - AB03102A1F1A1
AB03102A1F1A1 Navitimer Rattrapante Stainless Steel / Stratos Gray / Bracelet / Boutique Edition
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | AB03102A1F1A1 (aka: AB03102A1F1A1) |
| Name: | AB03102A1F1A1 Navitimer Rattrapante Stainless Steel / Stratos Gray / Bracelet / Boutique Edition |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | Yes, 250 units |
| Case Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 45.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Grey |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Stick |
Description
The Breitling Navitimer AB03102A1F1A1 is a boutique edition of the Navitimer Rattrapante. It features a Stratos Gray dial with black sub dials. The 46mm stainless steel case houses the self-winding caliber B03.