Breitling - R17329F41G1R1
R17329F41G1R1 Navitimer Automatic 41 Automatic Red Gold / Silver / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | R17329F41G1R1 (aka: R17329F41G1R1) |
| Name: | R17329F41G1R1 Navitimer Automatic 41 Automatic Red Gold / Silver / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer Automatic 41 R17329F41G1R1 was introduced in 2024.. The case - in red gold - measures 41mm across, housing the self-winding caliber B17. The dial is Silver.