Breitling - R32310251L1R1
R32310251L1R1 Navitimer GMT 41 Automatic Red Gold / Green / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | R32310251L1R1 (aka: R32310251L1R1) |
| Name: | R32310251L1R1 Navitimer GMT 41 Automatic Red Gold / Green / Bracelet |
| Produced: | 2024 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Green |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer GMT R32310251L1R1 debuted in 2024. This Navitimer has a Red Gold case of 41.00mm, and a Green dial. This watch is powered by Caliber 32, a self-winding movement with additional 24-hour hand and date function.