Breitling - R77320E61A1R1
R77320E61A1R1 Navitimer Quartz 32 Red Gold / MOP / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | R77320E61A1R1 (aka: R77320E61A1R1) |
| Name: | R77320E61A1R1 Navitimer Quartz 32 Red Gold / MOP / Bracelet |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 32.00 mm |
| Case Lug Width: | 16.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Gloss |
| Dial Indexes: | Gem-Set Indexes |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer Quartz 32 R77320E61A1R1 debuted in 2023. This Navitimer has a red gold case of 32.00mm, which houses a quartz movement in the form of Caliber 77. The dial is White mother-of-pearl with diamond-set hour markers.