Breitling - RB0127721G1T1
RB0127721G1T1 Navitimer 01 46 Red Gold / Diamondworks
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | RB0127721G1T1 (aka: RB0127721G1T1) |
| Name: | RB0127721G1T1 Navitimer 01 46 Red Gold / Diamondworks |
| Produced: | 2022 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Sliderule |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 46.00 mm |
| Case Lug Width: | 24.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer 01 46 reference RB0127721G1T1 has a diamond-set red gold case and matching bracelet. The dial is Silver. Inside ticks Breitling's in-house caliber B01 chronograph movement.