Breitling - RB01381A1Q1P1
RB01381A1Q1P1 Navitimer B01 Chronograph 43 Red Gold / Tapei 101
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | RB01381A1Q1P1 (aka: RB01381A1Q1P1) |
| Name: | RB01381A1Q1P1 Navitimer B01 Chronograph 43 Red Gold / Tapei 101 |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | Yes, 10 units |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Sliderule |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 43.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Purple |
|---|---|
| Dial Finish: | Sunburst |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer RB01381A1Q1P1 is a 2023 introduction exclusively available at the brand's Taipei 101 boutique as a limited edition of 10 pieces. This watch has a Red Gold case of 43.00mm and a Purple dial.