Breitling - RB0139631G1P1
RB0139631G1P1 Navitimer B01 Chronograph 41 Red Gold - Diamond / White / Alligator
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | RB0139631G1P1 (aka: RB0139631G1P1) |
| Name: | RB0139631G1P1 Navitimer B01 Chronograph 41 Red Gold - Diamond / White / Alligator |
| Produced: | 2023 |
| Limited: | No |
| Case Material: | Red Gold |
|---|---|
| Case Bezel: | Gem-Set |
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Open |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 41.00 mm |
| Case Lug Width: | 22.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | White |
|---|---|
| Dial Finish: | Matte |
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling Navitimer RB0139631G1P1 debuted in 2023. This watch has a diamond-set Red Gold case and a White dial.