Breitling - U17325211G1U1
U17325211G1U1 Navitimer 1 38 Automatic Stainless Steel / Red Gold / Silver / Bracelet
| Brand: | Breitling |
|---|---|
| Family: | Navitimer |
| Reference: | U17325211G1U1 (aka: U17325211G1U1) |
| Name: | U17325211G1U1 Navitimer 1 38 Automatic Stainless Steel / Red Gold / Silver / Bracelet |
| Produced: | 2018 |
| Limited: | No |
| Case Bezel: | Sliderule |
|---|---|
| Case Glass: | Sapphire |
| Case Back: | Closed |
| Case Shape: | Round |
| Case Diameter: | 38.00 mm |
| Case Lug Width: | 20.00 mm |
| Water Resistance: | 30.00 m |
| Dial Color: | Silver |
|---|---|
| Dial Indexes: | Stick / Dot |
| Dial Hands: | Syringe |
Description
The Breitling NAvitimer 38 reference U17325211G1U1 is similar to ref. U17325211G1A1, but it features a two-tone bracelet rather than one in stainless steel.